Infinix’ten rakiplerini kıskandıracak telefon, hem ucuz, hem de güçlü

Infinix‘in yakında Hindistan’da piyasaya süreceği orta segment yeni akıllı telefonu GT 20 Pro, BIS sertifikasyon sitesinde X6871 model numarasıyla göründü. Bu gelişme, cihazın yakın zamanda Hindistan’da kullanıma sunulacağına dair işaretler taşıyor. GT 20 Pro, daha önce de SDPPI, EEC, Wi-Fi Alliance ve TUV gibi çeşitli sertifikasyon sitelerinde tespit edilmişti. TUV listesine göre telefon, 4900mAh kapasiteli bir pile sahip olacak ve Infinix bu kapasiteyi 5000mAh olarak pazarlayabilir.

Cihazın donanım özelliklerine dair önemli bilgiler, Geekbench’te yapılan bir sızıntı ile ortaya çıktı. Buna göre GT 20 Pro, MediaTek’in Dimensity 8200 yonga seti ile güçlendirilecek. Bu, önceki model GT 10 Pro’nun kullandığı Dimensity 8050 yonga setine kıyasla performans açısından önemli bir iyileştirme anlamına geliyor. Ayrıca cihazın 12GB RAM ile gelmesi bekleniyor, fakat 8GB RAM seçeneğinin de olabileceği söyleniyor. Depolama kapasitesi konusunda ise 256GB’lık tek bir modelin olacağı iddia ediliyor.

Infinix’ten rakiplerini kıskandıracak telefon, hem ucuz, hem de güçlü

En güncel Android sürümü olan Android 14 ile çalıştığı belirlenen GT 20 Pro’nun, Hindistan’da piyasaya sürülen önceki model GT 10 Pro gibi neredeyse saf Android deneyimi sunması bekleniyor. Ancak telefonun diğer özellikleri hakkında henüz fazla bilgi bulunmuyor.

Diğer bir yandan, Infinix’in 18 Mart’ta Note 40 serisi akıllı telefonlarını tanıtacağı ve bu telefonların şirketin kendi geliştirdiği Cheetah X1 çipi ile donatılacağı, ayrıca Infinix telefonları arasında şimdiye kadar sunulan en hızlı şarj olan 100W şarj desteğine sahip olacağı bilgisi paylaşıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x